ActiVision, GPS Tabanlı Bir Artırılmış Gerçeklik Oyunu İçin Patent Aldı

ActiVision, GPS Tabanlı Bir Artırılmış Gerçeklik Oyunu İçin Patent Aldı

  • Ana Sayfa
  • ActiVision, GPS Tabanlı Bir Artırılmış Gerçeklik Oyunu İçin Patent Aldı

ActiVision, son dönemin popüler oyun pazarlarından biri olan artırılmış gerçeklik oyun pazarına da dahil edilebilir. Firma bu tür oyunlar için patent aldı.

Birkaç yıl önce Niantic, Pokemon GO adını verdiği bir oyun yayınladı. Bu oyunda bizim çocukluk hayalimiz Pokemon Yakalama işini gerçek sokaklarda elimizdeki akıllı telefonlarla yapabilirdik. Oyun çok kısa sürede sarmalayan bir dünya. Etkinlikler dönüştürdü ve üreticileri için iyi para kazandı.

Oyunun başarısından sonra muhtemelen eğlence sektöründeki her şirket kendi takımını topladı. “Böyle bir şeyimiz var mı?diye sordu. Sonuç olarak Harry Potter ‘ve Dragon Quest’e ve Minecraft’a Hemen hemen her marka için artırılmış gerçeklik oyunu yapıldı. Bu markaların hiçbiri ActiVision’a ait değildi.

aktivasyon

ActiVision tarafından alınan yeni bir patent, GPS tabanlı bir oyuna işaret etmek. ActiVision’ın patenti daha çok teknolojiye odaklanmıştır ve şu anda hangi marka üzerine inşa edileceği bilinmemektedir. Firmanın çoğu ikonik yapılmış birçok seçenek var.

Oyun devinin aldığı patentte belirtilmemiş “mobil iletişim cihazı”İfadesi dahildir. Bu cihaz muhtemelen akıllı telefon olduğu sanılıyordu. Patent, yeni oyunun adını içermese de en azından artırılmış gerçeklikte bir canavarla kavga ettiğini gösteriyor. Minecraft Dünya benzer bir mekaniğe sahiptir.

aktivasyon

ActiVision, GPS Tabanlı Bir Artırılmış Gerçeklik Oyunu İçin Patent Aldı YAPILAN YORUMLAR